Kaip apsaugoti vaikus nuo ligų rudenį?

Dauguma iš mūsų džiaugiamės tuo, kad gyvename tokioje vietoje, kurioje galime džiaugtis keturiais skirtingais metų laikais. Tačiau kiekvienas metų laikas turi savų pliusų ir minusų. Atėjęs ruduo atneša gražius krintančius lapus, jaukius vakarus su arbata ir knyga, kai už lango lyja, ir vaikų džiaugsmą žaidžiant su kaštonais. Ką daryti kai netikėtai serga vaikas.

Serga vaikas

Tačiau ruduo taip pat atneša ir nemalonių problemų. Atvėsus orams ir padidėjus drėgmei mūsų vaikai dažniau suserga. Taip yra dėl natūralių priežasčių, lietingu ir žvarbiu oru vaiko imunitetas nėra toks stiprus kaip saulėtą vasaros dieną, net jei vaikas geria vitaminus, kurie stiprina jo imuninę sistemą. Padėtį dar labiau apsunkina ir tai, kai serga vaikas. Su rudens pradžia sutampa ir mokslo metų pradžia, todėl susirgimo pavojus dar labiau padidėja dėl padidėjusios užsikrėtimo tikimybės.

Rudenį ypač padidėja tikimybė susirgti virusinėmis ligomis. Taigi, kaip jas atskirti? Pavyzdžiui, ūmios kvėpavimo infekcijos atveju, po vienos dienos inkubacinio periodo pasirodo tokie simptomai: karščiavimas (karštis pakyla iki 38, 39 laipsnių pagal Celsijų). Vaiką gali krėsti šaltis, ligoniukui užgula nosį ir prasideda sloga, vaikas kosėja ir čiaudi, pasidaro mieguistas, silpnas, neturi apetito, jam skauda gerklę ir galvą. Tačiau jei temperatūra pakyla iki 39-40 laipsnių ir prie simptomų prisideda kaulų laužymas bei maudimas. Tai tęsiasi tris dienas, tuomet galite įtarti gripą. Kaip nuo viso to apsisaugoti?

Visų pirma, žinoma, reikia imtis profilaktinės priežiūros ir vaiko grūdinimo. Būtina išmokyti vaiką higienos normų – grįžus iš mokyklos, darželio ar tiesiog iš lauko būtina nusiplauti rankas. Vaikas turi būti grūdinamas, tam labai praverčia laiko leidimas lauke ir aktyvūs žaidimai. Žinoma, negalima pamiršti ir tinkamos aprangos laukui, ypač svarbi yra avalynė.

Aktyvūs vaikai yra linkę bėgioti po balas ir panašias vietas, kuriose galima lengvai peršlapti batus, todėl einant į lauką reikėtų pasirinkti tokią avalynę, kuri būtų sunkiai peršlampama ir išlaikytų vaiko pėdas sausas. Rytą galite pradėti su mankšta. Vaiko valgiaraščio racioną reikėtų papildyti vaisiais, daržovėmis, medumi, česnakais ir svogūnais. Taip pat nereikėtų pamiršti visą šaltąjį periodą stiprinti vaiko imuninę sistemą vitaminais. Dar yra verta pagalvoti apie namų temperatūrą, jei jūs ją galite reguliuoti.

Dažna tėvų klaida yra noras namuose palaikyti kuo aukštesnę temperatūrą, tačiau tai apsaugotų vaiką nuo ligos tik tuo atveju, jei visur kur jis būna, būtų tokia pat aukšta temperatūra. Dažniausiai mokyklose ir darželiuose temperatūra yra palaikoma ties 22 laipsnių riba. Todėl jei jūsų namuose yra aukštesnė temperatūra, išėjus į lauką, vaiko organizmas patiria didesnį temperatūrų skirtumą nei išėjus iš mokyklos ar darželio, o tai nėra gerai. Kai serga vaikas visai šeimai dug rūpesčių.

Tačiau reikia nepamiršti, kad nepaisant to, kaip stipriai jūs besirūpintumėte savo vaiku, jį gali užkrėsti kiti. Todėl siaučiant gripo ar kitos ligos epidemijai yra patartina nevesti vaiko į viešas žmonių susibūrimo vietas. O jei epidemija siaučia mokykloje ar darželyje, tuomet verta pasvarstyti apie galimybę kelias dienas pabūti su vaiku namuose ar jam pasamdyti auklę. Laikantis visų šių apsisaugojimo priemonių, jūsų vaikas turės kur kas didesnius šansus apsisaugoti nuo ligų ar lengviau jas persirgti. Todėl ruduo taps dar smagesnis ir gražesnis.


SATELITAS.LT - Nemokamas straipsnių talpinimas