Kaip išsaugoti santykius su paaugliu – 10 patarimų

Palaikyti santykius su paaugliu kartais gali būti nelengva, nes jis išgyvena didelius fizinius, emocinius ir psichologinius pokyčius. Tačiau labai svarbu palaikyti tvirtus ir sveikus santykius su paaugliu, nes tai gali turėti didelės įtakos jo gerovei ir raidai. Pateikiame dešimt patarimų, padėsiančių palaikyti santykius su paaugliu:

 1. Nustatykite aiškias ribas ir lūkesčius: Labai svarbu nustatyti aiškias ribas ir lūkesčius savo paaugliui, kad jis suprastų, koks elgesys yra priimtinas. Įsitikinkite, kad šias ribas ir lūkesčius aiškiai ir nuosekliai perteikiate, kad išvengtumėte painiavos ar nesusipratimų.
 2. Parodykite pagarbą ir išklausykite jų nuomonę: Labai svarbu rodyti pagarbą paaugliui ir išklausyti jo nuomonę, net jei su ja nesutinkate. Tai padės jiems jaustis vertinamiems ir paskatins atvirą bendravimą.
 3. Skatinkite savarankiškumą: Paaugliams tampant vis savarankiškesniems, svarbu leisti jiems patiems priimti sprendimus ir daryti klaidas. Nors natūralu, kad norisi juos apsaugoti, būtina leisti jiems mokytis iš savo klaidų ir tapti savarankiškesniems.
 4. Būkite šalia: Labai svarbu būti pasiekiamam savo paaugliui ir pasiūlyti paramą, kai jos reikia. Nesvarbu, ar tai būtų jų problemų išklausymas, ar patarimas, buvimas šalia gali padėti sustiprinti jūsų santykius.
 5. Domėkitės jų gyvenimu: Domėkitės savo paauglio gyvenimu ir klausinėkite apie jo dieną, pomėgius ir tikslus. Tai padės jiems jaustis įvertintiems ir paskatins juos atsiverti jums.
 6. Pasitelkite kantrybę: Bendravimas su paaugliu kartais gali būti varginantis, tačiau labai svarbu būti kantriam ir išlikti ramiam. Praradę kantrybę ar supykę tik paaštrinsite situaciją ir galite sugadinti savo santykius.
 7. Atsiprašykite, kai klystate: labai svarbu pripažinti, kad suklydote, ir atsiprašyti paauglio. Tai padės jiems suprasti, kad klysti yra normalu, ir paskatins juos būti atviresnius ir sąžiningesnius su jumis.
 8. Būkite sektinu pavyzdžiu: Būdami tėvais arba globėjais, jūs esate pavyzdys savo paaugliui. Labai svarbu rodyti gerą pavyzdį ir modeliuoti elgesį bei vertybes, kurias norite jiems įdiegti.
 9. Bendraukite atvirai ir sąžiningai: Atviras ir sąžiningas bendravimas yra labai svarbus norint palaikyti sveikus santykius su paaugliu. Užtikrinkite reguliarius pokalbius ir skatinkite paauglius dalytis su jumis savo mintimis ir jausmais.
 10. Ieškokite pagalbos, kai jos reikia: Jei jums sunkiai sekasi palaikyti sveikus santykius su paaugliu arba susiduriate su rimtesnėmis problemomis, gali būti naudinga kreiptis pagalbos į specialistą, pavyzdžiui, terapeutą ar patarėją. Jei nesinori užtrukti valandų valandas ieškantis sau psichologo, kuriuo nenusiviltumėte, rekomenduojame išbandyti Meetelp. Ši platforma ne tik padės atrasti sau tinkamiausią psichikos specialistą bet ir lydės viso terapijos proceso metu. 

Laikydamiesi šių patarimų galite padėti palaikyti tvirtus ir sveikus santykius su savo paaugliu ir padėti jam šiuo sudėtingu, bet naudingu gyvenimo etapu.

Gerų santykių su paaugliu palaikymas gali būti naudingas tiek jam, tiek jums. Jei palaikomi geresni santykiai, atsiranda: 

 • Geresnis bendravimas: Palaikydami gerus santykius su paaugliu, galite pagerinti tarpusavio komunikaciją, nes jis jausis patogiau kalbėdamas su jumis ir dalydamasis savo mintimis bei jausmais.
 • Didesnis pasitikėjimas: Jei nuolat rodysite paaugliui pagarbą ir išklausysite jo nuomonę, jis bus labiau linkęs jumis pasitikėti ir prašyti jūsų patarimų bei paramos.
 • Geresni akademiniai rezultatai: Tyrimai parodė, kad palaikančių ir dalyvaujančių tėvų paauglių mokymosi rezultatai būna geresni. Geri santykiai su paaugliu gali padėti paskatinti jį puikiai mokytis mokykloje ir siekti užsibrėžtų tikslų.
 • Geresnė psichinė ir emocinė savijauta: Tvirti ir teigiami santykiai su tėvais ar globėjais gali turėti didelės įtakos paauglio psichinei ir emocinei gerovei. Tai gali suteikti jiems saugumo, savigarbos ir pasitikėjimo savimi jausmą.
 • Stipresni ryšiai ir glaudesni santykiai: Gerų santykių su paaugliu palaikymas gali padėti sustiprinti jūsų ryšį ir sukurti artimesnius, prasmingesnius santykius. Tai gali būti ypač svarbu jiems įveikiant paauglystės iššūkius ir ruošiantis tapti savarankiškais suaugusiaisiais.

Sveikų ir tvirtų santykių palaikymas su paaugliu yra labai svarbus jo gerovei ir raidai. Keletas svarbiausių patarimų, kaip palaikyti šiuos santykius: nustatyti aiškias ribas ir lūkesčius, rodyti pagarbą ir išklausyti jų nuomonę, skatinti savarankiškumą, būti šalia, domėtis jų gyvenimu, būti kantriems, atsiprašyti, kai suklystate, būti geru pavyzdžiu, atvirai ir sąžiningai bendrauti ir prireikus kreiptis pagalbos. Laikydamiesi šių patarimų, galite padėti sukurti teigiamą ir palankią aplinką savo paaugliui ir pagerinti bendravimą, pasitikėjimą, mokymosi rezultatus, psichinę ir emocinę gerovę bei bendrą jūsų santykių tvirtumą.


SATELITAS.LT - Nemokamas straipsnių talpinimas