Liaudies medicina prieš rudeniškas peršalimo ligas

Spustelėjus šaltukui, net nespėjame pajusti, kai pradeda perštėti gerklę, varvėti nosis ar kamuoti kosulys. Juokaujama, kad sloga negydoma praeina per septynias dienas, o gydoma – per savaitę.

Iš dalies tai tiesa, tačiau kartais paprastas peršalimas gali tapti rimtų ligų, pavyzdžiui, bronchito, priežastimi. Žinoma, vos pajutus pirmuosius peršalimo simptomus, nebūtina bėgti siaubti vaistinės, kartais vaistų galima rasti ir virtuvinėse spintelėse. Taigi, kaip su peršalimu rekomenduoja kovoti liaudies medicina?

Arbatos, arbatos ir dar kartą arbatos

Liaudies medicina rekomenduoja ligą išprakaituoti. Norint sėkmingai šią misiją įgyvendinti prireiks arbatų ir ne bet kokių, o padovanotų pačios gamtos: čiobrelių arbata palengvina kvėpavimą ir kosulį, liepžiedžių ir aviečių lapų arbata nuramina skaudančia gerklę ir skatina prakaitavimą. Jei norite žymiai greitesnio efekto, gerkite arbatą su medumi. Tiesa, medaus negali dėti į kartą vandenį, nes tad jis praranda dalį savo naudingųjų medžiagų.

Kompresai ir inhaliacijos

Jei kankina sausas kosulys ar skaudanti gerklė, į pagalbą pasitelkite paprasčiausias bulves arba perlines kruopas. Išvirkite šiuos produktus, truputį sugrūskite, suvyniokite į marlę ar kitą ploną audinį ir uždėkite ant krūtinės arba gerklės. Tiesa, įsitikinkite, kad bulvių ar perlinių kruopų masė nėra labai karšta, priešingu atveju galite skaudžiai nusideginti odą. O štai kvėpavimą palengvins tų pačių bulvių arba vandens su jūros druska ir eukalipto aliejaus inhaliacijos. Kai vanduo užvirs, pasilenkite virš puodo, uždenkite galvą rankšluosčiu ir giliai kvėpuokite. Žinoma, prieš tai įsitikinkite, kad garai nėra per daug karšti.

Kojų mirkymas ir poilsis

Prieš einant miegoti, kojas visada galite pamirkyti šaltame vandenyje su jūros druska ar garstyčių milteliais, tokia procedūra paskatins prakaitavimą. Tiesa, iš karto pasiruoškite atsarginę pižamą arba naktinius marškinius, nes, gausiai prakaituojant, jų tikrai prireiks. Nepamirškite kojų visada laikyti šiltai, tad pats laikas iš stalčiaus išsitraukti močiutės ar mamos megztas kojines. Galiausiai atminkite, kad sveikata yra neįkainojamas turtas, todėl visus darbus atidėkite, kai jausitės gerai ir nesugalvokite didvyriškai žygiuoti į darbą, nes galite užkrėsti ir kolegas. Poilsis yra būtina sąlyga greitam sveikimui.

Palikti žinutę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *