Turniketas naujoms vaistinėlėms

Ar žinojote, kad pagal naujuosius įstatymus, automobilių vaistinėlėse privalo būti turniketas. Dauguma gali tiesiog nežinoti kas tai yra.

Turniketas yra gaminamas pramoniniu būdų arterinio kraujavimo stabdymui. Jis yra dedamas ant žmogaus rankos arba kojos ir veržiamas, tol, kol nustoja kraujuoti žaizda. Turniketas dažniausiai yra naudojamas tada, kai nepavyksta sustabdyti išorinio kraujavimo iš žaizdos su spaudžiamuoju tvarsčiu. Taip pat jie labai praverčia, kuomet yra daugiau nei vienas kraujuojantis asmuo. Naudojimo instrukcijos yra labai paprastos, net mes patys galime jį užsidėti su viena ranka, be kitų asmenų pagalbos. Turėdami turniketą savo automobilyje jūs galite išsaugoti savo arba kitų asmenų gyvybes, kol atvyksta skubioji medicininė pagalba. Jų kaina gali svyruoti tarp 9 – 17 eurų.

„SAM atkreipia visų dėmesį, kad vairuotojai, turintys pirmosios pagalbos rinkinius, atnaujintus po 2019 m. sausio 1 d., turi tik pasipildyti savo vaistinėlių rinkinį 2 turniketais. Jei vaistinėlės rinkinys pirktas anksčiau minėtosios datos, vairuotojas privalo įsigyti naują rinkinį su ledo maišeliais. Atmintinę kaip naudotis turniketais galite rasti ČIA. „

Kodėl svarbu įsigyti turniketą?

Gausus kraujavimas yra pavojingas kiekvieno žmogaus gyvybei, todėl tokį kraujavimą yra svarbu sustabdyti kuo greičiau. Vienas iš pačių efektyviausių priemonių stabdant gausų kraujavimą yra turniketas. Jeigu gausus žmogaus kraujavimas nėra sustabdomas per keliasdešimt sekundžių, jis praranda sąmonę. Nesustabdžius gausaus kraujavimo per kelias minutes, jis gali mirti. Naudojimo instrukcija yra labai paprasta. Jei galvojate, kad tai pinigų išmetimas, jūs klystate. Juk ir gesintuvą dauguma vežiojasi, tačiau jo nepanaudoja.

Kaip teisingai naudoti turniketą?

Kiekvieno turniketo naudojimo instrukcija gali skirtis dėl skirtingų konstrukcijų. Tačiau pačios pagrindinės taisyklės yra visiems vienodos ir nesiskiria.

  1. Turniketą turime dėti virš žaizdos 5 – 8 centimetrus, tačiau ne ant pačio sąnario.
  2. Vietą po turniketu atlaisvinama nuo daiktų ( tarkime ištuštiname savo kišenes, nusiimame grandinėles).
  3. Turniketą veržiame tol, kol sustabdome kraujotaką, sukdami turniketo rankenėlę, tol kol kraujavimas sustoja ir pulso nebegalėsime apčiuopti galūnėje.
  4. Ant turniketo jokiais būdais nededame raiščių arba kitų įtvarų.
  5. Turniketą draudžiama nuiminėti bet kam, kadangi tai tūri padaryti medicinos personalas.

SATELITAS.LT - Nemokamas straipsnių talpinimas