Ar jūsų verslas yra saugus

Verslo apsauga

Ne kiekvienas verslo savininkas dažnai pagalvoja apie tai, kiek daug dėmesio ir pastangų vertėtų skirti savo įmonės ir savo asmeninių duomenų saugumui. Deja verslo apsauga, bet pernelyg menkas dėmesys šiems svarbiems klausimams gali nulemti didžiulius finansinius nuostolius. Bene kiekvienoje rinkoje šiandien vyrauja labai didelė konkurencija. Ir kuo geriau verslui sekasi, su tuo didesniais iššūkiais jis įprastai susiduria. Tai taip pat reiškia, kad tokiais atvejais konkurentai nesnaudžia ir stengiasi imtis visų jiems įmanomų priemonių siekdami tokį verslą aplenkti ir pranokti.

Todėl jei jūs taip pat vystote verslą, kuris jums puikiai sekasi ir jaučiate, kad jūsų konkurentai jau kurį laiką yra labai suaktyvėję, pagalvokite ar tikrai esate padarę viską, kad jūsų verslas nebūtų paliestas ir turima konfidenciali informacija nebūtų nutekinta. Kaip jau supratote, nemenka dalis įmonių nėra tinkamai pasirūpinusios savo saugumu, todėl pateiksime jums keletą praktiškų patarimų, kaip galėtumėte visą tai išspręsti kur kas lengviau.

Didelis dėmesys skaitmeninių duomenų saugumui

Natūralu, kad šiandien didelė dalis verslui svarbios informacijos būna saugoma skaitmeninėse laikmenose. Nors iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad tokios informacijos laikymas skaitmeniniu formatu apsaugo nuo įvairių neigiamų veiksnių, vis dėlto toks požiūris būtų labai neteisingas. Vien tai, kad svarbi informacija nebus laikoma fiziniuose dokumentuose dar nereiškia, jog ji yra saugi. Be to, šiandieniniais laikais skaitmeniniame formate laikomi dokumentai yra ypač lengvai pažeidžiami, todėl būtinas labai didelis dėmesys tokių duomenų apsaugojimui, imantis visų šiuolaikinėje rinkoje siūlomų veiksmingų priemonių.

Be abejo, su šia sritimi nesusidūrusiam verslo apsauga savininkui gali būti pernelyg sunku pačiam suprasti, kokių veiksmų reikėtų imtis norint pasiekti atitinkamą rezultatą, tačiau vėlgi, tai tikrai nereiškia, kad tokiais atvejais yra sudėtinga apsaugoti savo įmonės duomenis. Jei jūs kreipsitės į kibernetinio saugumo specialistus, jų pagalba galėsite gerokai lengviau pajudėti iš pirminio taško ir būti tikri, kad jūsų įmonės klientų, darbuotojų ir jūsų asmeniniai duomenys bus visiškai saugūs. Žinoma, kartu neturėtų būti pamiršti ir įvairūs saugumo protokolai, kurie užtikrina, kad tam leidimo neturintys asmenys negalėtų pasiekti atitinkamos konfidencialios ir verslui svarbios informacijos. O tai reiškia, kad būtina labai gerai apgalvoti, kas jūsų įmonėje gali turėti tiesioginę prieigą prie pačių svarbiausių duomenų. Jei yra tokia galimybė, tokią prieigą galite pasilikti tik sau. Tuomet būsite tikri, jog nei vienas iš jūsų darbuotojų negalės nutekinti jūsų įmonės duomenų.

Fizinė apsauga jūsų įmonėje

Taip pat ne ką mažiau svarbu, kad jūs lygiagrečiai pasirūpintumėte ir savo įmonės duomenų fizine apsauga. Ir šiuo atveju tai nėra tik fizinę apsaugą siūlančios bendrovės samdymas. Jūs turite nepamiršti, kad kartais konkurentai (ar kiti pakenkimu jums ar jūsų įmonei suinteresuoti asmenys) gali imtis neteisėtų ir nesąžiningų priemonių, kurių pagalba bandytų gauti jūsų įmonei labai svarbią informaciją jus šnipinėdami ir sekdami.

Šiuolaikinė technologiškai pažangi pasiklausymo įranga gali būti labai maža ir sunkiai pastebima. Pasiklausymo blakės yra funkcionalios, veikiančios labai veiksmingai ir nesunkiai paslepiamos net ir pačiuose mažiausiuose įprastiniuose objektuose. Trumpiau tariant, jei jūsų bus pasiklausoma, apie tai jūs galite net nesužinoti. Todėl tokiais atvejais yra labai naudinga sau į pagalbą pasitelkti ir blakių detektorius, kurie padėtų jums įsitikinti ar jūsų verslo apsauga patalpose nėra įrengta šiuolaikinė pasiklausymo įranga. Tą patį būtų galima pasakyti ir apie GPS sekiklių ar slaptų stebėjimo kamerų paiešką.

Palikti žinutę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *