Įmonės registravimas: kokią veiklos formą rinktis?

Lietuvoje kiekvienais metais registruojami keli tūkstančiai naujų įmonių. Norintiems pradėti savo veiklą, galima rinktis iš plataus sąrašo pagal įmonės specifiką. Tai reiškia, kad nebūtinai nauja įsteigta įmonė turi būti UAB, ji gali būti ir IĮ, o gal VšĮ ar MB. Nežinote, ką visi šie trumpiniai reiškia? Naudinga pasidomėti skirtingomis įmonių formomis prieš pasirenkant veiklą. Priklausomai nuo pasirinktos formos, keičiasi ir įmonės registravimas ir reikalingi dokumentai.
įmonės registravimas

Uždaroji akcinė bendrovė. Norint įsteigti tokios veiklos formos įmonę, procesas gana paprastas. Jį galima atlikti arba pas notarą, arba internetu per Registrų Centro savitarną. Lietuvoje UAB yra vertinama verslo forma, kuria pasitikima. Dažniausiai net ir mažos įmonės renkasi šią veiklos formą vien dėl visuomenėje susidariusio teigiamo požiūrio į tokias įmones.

Individuali įmonė. Dažniausiai šią verslo formą pasirenka siaurą veiklą vykdantys asmenys, kurie veiklą vykdo vieni. Tai įmonė, kurioje už nesėkmę atsako jos steigėjas arba savininkas. Individualios įmonės registravimas nėra sudėtingas, tačiau gali užtrukti kiek ilgiau nei UAB.

Viešoji įstaiga. Dažniausiai viešoji įstaiga pasirenkama tuomet, kai neplanuojama verstis komercine veikla. Tai patogi veiklos forma įvairioms organizacijoms, bendrijoms ir kitoms panašioms veikloms vykdyti. VšĮ steigimas taip pat yra nesudėtingas ir užtrunka vos kelias dienas.

Mažoji bendrija. Lietuvoje mažai kam žinoma verslo forma, kuri yra geras būdas pasimatuoti verslininko batus. Jos registravimas yra panašus, kaip UAB, tačiau registruojant MB, nenustatomas minimalus įstatinis kapitalas, o bendrijos nariai gali bet kada savo noru pasitraukti iš šios veiklos.

Kas galėtų viskuo pasirūpinti?

Jeigu visi įmonės registravimo ir steigimo dalykai Jums atrodo sunkiai suprantami ir per daug painūs, nesijaudinkite, pagalbos tikrai sulauksite. Lietuvoje veikia profesionalios konsultacijos įmonės steigimui, kurios padeda atsakyti į visus klausimus, kurie iškyla sudėtingame steigimo etape. Be to, jeigu norite, visais šiais reikalais profesionalai gali pasirūpinti už Jus.

Pavyzdžiui, už Jus gali būti pasirūpinta, kad įmonės registravimas praeitų be rūpesčių. Pasamdyta įmonė suruoš reikalingus dokumentus ir pateiks konkrečias rekomendacijas, kurių reikėtų laikytis steigiant įmonę. O jeigu nenorite niekuo rūpintis, galite rinktis paslaugą, kuri pastaruoju metu vis labiau populiarėja. Tai yra jau įsteigtos įmonės pirkimas. Įmonių steigimu užsiimančios kompanijos steigia ir registruoja įmones įvairiomis veiklos formomis ir parduoda už sutartą mokestį. Taip galite įsigyti jau veikiančią įmonę ir pradėti veiklą tuojau pat, pamirštant apie visus biurokratinius steigimo labirintus.


SATELITAS.LT - Nemokamas straipsnių talpinimas

No Responses