Kreditas. Trys požiūriai

kreditas

Kas yra kreditas? Pinigų suma. Kokia? Ta, kurią pasiskoliname. Kiek? Įvairiai – šimtas, du, tūkstantis, pusantro… Gerai ar blogai? Ginčijamasi. Vieni sako vienaip, kiti kitaip. Kreditas trys poziuriai.

  1. Kreditas – blogai.

Pirmasis požiūris – skolintis yra blogai. Tai įsipareigojimas, kurį ne visada pavyksta sklandžiai priimti. Atrodo, kad grąžinti pinigus bus lengva, bet vėliau paaiškėja kitaip. Palūkanos nemenkos, tad pasiskolinta suma išauga.  Kreditas trys poziuriai.

Jei jau skolinamasi, yra tikimybė, kad su finansais tvarkomasi ne itin efektyviai. Todėl kyla klausimas, ar grąžinimas bus sklandus.

  1. Kreditas – gerai.

Kur greitai gauti pinigų legaliais būdais? Imti kreditą. Jeigu susiklostė nekokia finansinė situacija ir ieškoma sprendimo, kreditas atrodo kaip neblogas variantas, galintis padėti.

Prie teigiamo požiūrio prisideda mintys apie paslaugą teikiančių įstaigų kompetenciją. Štai faktas, kad skolinama internetu, atlieka nemenką vaidmenį. Juk reikia sukurti tokią sistemą, kuri būtų ir saugi, ir patogi. Būtent dėl to sukuriamas profesionalus įvaizdis, paslauga išplėtota, orientuota į vartotojų poreikius.

  1. Kreditas – nei gerai, nei blogai.

Turbūt geriausiai apgalvotas požiūris – pati paslauga „iš savęs“ nėra nei teigiama, nei neigiama. Ar kreditas imamas tikslingai – čia jau kitas klausimas, padedantis suprasti, kad daug kas priklauso nuo įpročių, nuo vadinamojo finansinio raštingumo. Kreditas trys poziuriai.

Juk ir apie pinigus kartais sakoma, kad jie nėra geri. O kai kas kaip tik teigia, kad laimė piniguose. Bet pinigus uždirba ir leidžia ne kas kitas, o žmonės. Būtent vartojimo įpročiai lemia vienokį ar kitokį tiek pinigų, tiek pačių kreditų įvaizdį.

Valiuta – tai ištisa filosofija. Pirkimas, pardavimas, nuoma, skolinimas – keletas sąvokų, susijusių su banknotais ir monetomis. Žinoma, niekas nesako, kad yra tik vienas tinkamas požiūrio kampas – juk tam ir yra diskusijos, kad jose gimtų tiesa. Daug ką lemia patirtis – jei kada nors buvo pasiskolinta sėkmingai, tai paslauga siejama su pozityviais dalykais. O jeigu grąžinti pavyko sunkiai, jei, pavyzdžiui, prireikė refinansavimo, nuomonė kitokia.

Kaip ir kiekvienoje temoje, taip ir šioje yra skirtingų nuomonių, faktų ir argumentų. Čia bandėme išgvildenti, kokia situacija kalbant apie skolinimąsi. Sutikite, diskusijos gana audringos.


SATELITAS.LT - Nemokamas straipsnių talpinimas

No Responses