Skaitmeninės mokymosi aplinkos privalumai ir virtualios pamokos

Skaitmeninė mokymosi aplinka šiandien tampa vis populiaresnė – ir tam didžiulės įtakos turėjo pandeminis laikotarpis. Dabar Lietuvoje pirmaujančia platforma yra „EDUKA klasė“, kuri skirta tiek ikimokykliniam ugdymui, tiek ir 1-12 klasių moksleiviams. Ši platforma puikiai tinka įprastam, mišriam ir nuotoliniam mokymuisi, o jos turinys atitinka bendrąsias ugdymo programas. Taigi, kai tokiomis skaitmeninėmis mokymosi platformomis kaip „EDUKA klasė“ naudojasi vis daugiau žmonių, įdomu pažvelgti į tokių sprendimų privalumus ir virtualios pamokos

  • Mažesnė susirgimų rizika: nors dar prieš kurį laiką toks privalumas būtų nuskambėjęs pakankamai neįprastai, šiandien tai jau nieko nebestebina ir niekam nekelia jokių papildomų klausimų. Nuotolinis mokymasis padeda reikšmingai sumažinti virusinių susirgimų riziką – ypač atsižvelgiant į tai, kad užsikrėtimo rizika virusinėmis ligomis mokymo įstaigose yra viena didžiausių. Kadangi vaikai paprastai turi daugiausiai socialinių kontaktų, virusai nesunkiai perduodami iš vieno vaiko kitam, galiausiai užkrečiant ir kitus šeimos narius. Tačiau jei pasirenkama mokytis nuotoliniu būdu, tokia rizika eliminuojama iki minimumo.

Mokymosi aplinka

  • Patogesnė mokymosi aplinka: iš tikrųjų kasdienis vykimas į fizines mokymo įstaigas atima labai daug laiko – ypač, jei mokymo įstaiga yra labai nutolusi nuo moksleivio namų. Tuo tarpu skaitmeninė mokymosi aplinka padeda eliminuoti dideles laiko sąnaudas ir papildomus nepatogumus, kurie yra susiję su tradicine mokymosi aplinka.
  • Lengva prieiga: skaitmeninę mokymosi aplinką suteikiančia platforma naudotis galima įvairiuose prietaisuose – pradedant kompiuteriu ir baigiant išmaniuoju telefonu ar planšete. Visa tai moksleiviams suteikia labai plačias prieigos galimybes.
  • Ugdo savarankiškumą: virtualios pamokos ne tik leidžia mokytis norimų dalykų, tačiau taip pat mokiniams padeda išmokti mokytis. Tai reiškia, kad tokiu būdu mokiniai ugdo savo savarankiškumą ir kitus reikiamus įgūdžius, kad galėtų kur kas veiksmingiau įgyti naujų žinių.

Virtualios pamokos mokiniams

  • Leidžia labiau orientuotis į mokinį: virtualioje aplinkoje pamokas veda savo sričių specialistai, t.y. patyrę pedagogai, o virtualiam mokymui pritaikyti metodai padeda kur kas lengviau pritaikyti programas skirtingo lygio ir mokymosi stilių mokiniams. Todėl skaitmeninėje mokymosi aplinkoje gali būti daug lengviau orientuojamasi į kiekvieną mokinį.
  • Daugiau išteklių ir didesnis lankstumas: virtualios pamokos visiškai skiriasi nuo tiesioginių pamokų fizinėse klasėse. Tokiose klasėse nėra mokinių, kurie priešingu atveju galėtų blaškyti. Šiuolaikinės technologijos gali suteikti daugybę didaktinės medžiagos, vaizdo įrašų, simuliacijų ir kt. Visa tai leidžia moksleiviams daug dinamiškiau peržiūrėti mokomąją medžiagą, tokiu būdu mokymąsi paverčiant ne tik malonesniu, bet ir efektyvesniu.
  • Galimybė bendrauti: virtualūs užsiėmimai dažnai yra gerokai mažiau bauginantys nei tiesioginiai užsiėmimai fizinėse klasėse, kadangi moksleiviai jaučiasi patogiau ir jaukiau. Keitimasis idėjomis, diskusijos ar apmąstymai padeda praturtinti mokymąsi ir geriau apdoroti jiems pateikiamą mokomąją medžiagą. Be to, skaitmeninėje mokymuisi skirtoje aplinkoje mokytojai tampa daug lengviau prieinami ir su jais galima komunikuoti skirtingais kiekvienam moksleiviui patogiais būdais.

Visi šie privalumai labai akivaizdžiai liudija, jog skaitmeninių mokymuisi skirtų platformų paklausa bėgant metams turėtų tik augti.


SATELITAS.LT - Nemokamas straipsnių talpinimas