Asmeninės informacijos saugumas internete

Šiandien daugelio iš mūsų gyvenime internetas užima labai svarbią vietą. Tačiau beveik kiekviename internetiniame tinklalapyje yra renkama tam tikra asmeninė informacija. Dėl šios priežasties yra būtina žinoti, kaip apsaugoti savo asmeninius duomenis internete. Todėl pateiksime jums keletą patarimų.

Asmeninė informacija

  • Visų pirma asmeninė informacija, turbūt ne kartą pastebėjote, kad kai kuriuose tinklalapiuose yra prašoma sutikti, kad lankomas tinklalapis fiksuotų jūsų elgseną ir rinktų jūsų naršymo istoriją. Jei vertinate savo privatumą ir manote, kad jūsų konkrečiame tinklalapyje praleistas laikas yra privatus, su tokia sąlyga nesutikite.

  • Pasirūpinkite, kad jūsų naudojama naršyklė būtų reguliariai atnaujinama. Jei naudositės pakankamai senos versijos naršykle, būsite kur kas labiau pažeidžiami įvairių kenkėjiškų programų, kurios gali pažeisti jūsų kompiuterį ir taip pat perimti jūsų asmeninius duomenis.

  • Neretai interneto vartotojai susiduria su „phishing‘o“ apgavystėmis, kurių metu programišiai imituoja oficialius tinklalapius, tokiu būdu prašydami vartotojų įrašyti jų asmeninius duomenis. Dažnu taikiniu būna komercinių bankų tinklalapiai, kuriuose prašoma suvesti savo banko sąskaitos prisijungimo informaciją. Tokiais atvejais vartotojai į savo el. pašto dėžutę sulaukia laiškų, kuriuose sukuriama įtikinama istorija apie pasikeitusias banko taisykles, prarastus ir bandomus atstatyti vartotojo duomenis bei kt. Laiškuose taip pat būna ir aktyvios nuorodos, nukreipiančios į fiktyvius tinklalapius, kuriuose suvesti duomenys yra fiksuojami programišių. Norint to išvengti, jokiu būdu nereikėtų naudotis nuorodomis, pateikiamomis el. laiškuose. Taip pat reikėtų labai atidžiai vertinti kiekvieną tinklalapį ir jums įtartinais atrodančius prašymus pateikti tam tikrą asmeninę informaciją.

  • Dar vienas svarbus patarimas – asmeninė informacija niekada internete nepublikuokite savo paso ar ID kortelės kopijos ar joje esančių duomenų. Tokiais duomenimis netrunka pasinaudoti nusikaltėliai.

  • Taip pat nepamirškite reguliariai keisti savo slaptažodžius, kuriuos naudojate įvairiuose internetiniuose tinklalapiuose. Jokiu būdu to paties slaptažodžio nenaudokite dviem skirtingiems tinklalapiams. Be abejo, pasistenkite slaptažodžių nelaikyti atviroje ir puikiai matomoje vietoje.

  • Jei naudojatės socialiniais tinklais, taipogi neturėtumėte pateikti pernelyg daug asmeninės informacijos. Niekada nepublikuokite savo gyvenamosios vietos adreso, neskelbkite savo tikslios gimimo datos ar kitų labai asmeniškų duomenų.

Nors tai yra vos keli patarimai, galite būti tikri, kad jų nepamiršus – jūsų asmeniniai duomenys bus kur kas saugesni. Išlikite budrūs ir kritiški, tuomet mažės rizika nukentėti.


SATELITAS.LT - Nemokamas straipsnių talpinimas