Rožės – gražiausia sodo puošmena, tad kaip jas prižiūrėti tinkamai?

Rožės neabejotinai yra viena gražiausių sodo gėlių. Poetai rašo apie jas eilėraščius, įsimylėję vyrai dovanoja jas savo išrinktosioms, o sodininkai… domisi, kaip tinkamai jomis pasirūpinti. Jų paslaptis pristatysime netrukus.

Rožių verta vieta

Jei nuspręsite savo sode sodinti rožes, turite žinoti, kad joms reikia ypatingos vietos. Žinoma, toje vietoje gėlės turėtų atrodyti pritrenkiančiai, bet ne tai svarbiausia. Nepamirškite, kad rožės geriausiai žydi saulėtoje vietoje. Tačiau jos negali būti veikiamos stipraus ir šalto vėjo. Atkreipkite dėmesį į konkrečios rožių rūšies reikalavimus – kai kurios gali klestėti daliniame pavėsyje, tačiau daugumai reikia tiesioginių saulės spindulių.

O žemė?

Pati vieta dar ne viskas – verta pasirūpinti substratu, kuriame gyvuos ir savo grožiu džiugins rožės. Jos geriausiai vešės gerai nusausintoje, humusingoje dirvoje, kurios pH yra nuo 6,0 iki 7,0. Jei savo sode tokios dirvos neturite, verta į ją investuoti – nuostabus rožių vaizdas tikrai atpirks patirtas išlaidas.

Kada sodinti rožes?

Pasirinkta tinkama vieta ir geras substratas? Puiku, tad pereikime prie to, kada sodinti šias nepaprastas gėles. Rožės gali būti sodinamos anksti pavasarį (kovo pabaigoje – balandžio pradžioje) arba rudenį (rugsėjo – spalio pabaigoje). Ar svarbu, kurį sezoną  pasirinksite? Taip. Daugelis ekspertų mano, kad rožes geriausia sodinti rudenį. Dėl to gėlės greičiau įsišaknys, taigi – pavasarį pradės anksčiau vegetuoti, o jūs galėsite džiaugtis žavia jų išvaizda.

Kaip laistyti rožes?

Drėkinimas yra esminis bet kurio augalo priežiūros elementas – rožių atveju, žinoma, jis nesiskiria. Jas reikia laistyti retai, bet gausiai, kad vanduo pasiektų gilesnius dirvožemio sluoksnius. Dažnumas turi būti derinamas su sezonu ir vyraujančiomis oro sąlygomis – rožes laistyti nereikia dažniau nei kartą per dvi savaites. Rožėms laistyti geriausia naudoti lietaus vandenį.


SATELITAS.LT - Nemokamas straipsnių talpinimas