Vaiko kamieninių ląstelių išsaugojimas – atsakingas tėvų sprendimas

Nėštumas yra ypatingas laikas būsimiems tėvams. Jis suteikia 9 mėnesius tėvams pasiruošti visiškai naujam gyvenimo vaidmeniui. Paskutinis trimestras dažniausiai yra metas, kai galvojama ne tik apie saugumą ir sveikatą nėštumo metu, bet ir apie pasiruošimą sukurti kuo geresnes sąlygas kūdikiui gimus. Vienas iš sprendimų, kuriuos mama ir tėtis turi priimti prieš gimdymą, yra virkštelės kraujo surinkimas ir išsaugojimas. Ką lietuviai žino apie tokią galimybę?

Ar ketinate išsaugoti savo vaiko virkštelės kraują?

Naujai iškepti tėvai turi atsakyti sau į šį klausimą dar prieš vaikui gimstant, nes virkštelės arba placentos kraują galima surinkti tik gimdymo metu. Jau vykstant į gimdymo palatą turėtumėte apie savo sprendimą informuoti gimdymo skyriaus darbuotojus.

Daugelis besilaukiančių porų ilgai svarsto, ar išsaugoti kraują iš naujagimio virkštelės, ir tai tikrai nėra lengvas sprendimas. Jie pirmiausia nori įgyti reikiamų žinių bagažą apie tai. Daugelis žmonių bijo pačios surinkimo procedūros. O visai be reikalo! Ši virkštelės ar placentos kraujo surinkimo procedūra neturi įtakos gimdymo procesui ir yra visiškai saugi tiek mamai, tiek kūdikiui. Nukirpus naujagimio virkštelę jai nustojus pulsuoti yra paimamas reikalingas kiekis kraujo, o tai, kas biologiškai nereikalinga, surenkama ir priskiriama atliekoms.

Virkštelės arba placentos kraujyje yra gausu kamieninių ląstelių. Gimdymo metu gautos ir tinkamai saugomos jos gali būti naudojamos gyvybei išsaugoti net ir po keliasdešimt metų. Jomis jau yra gydoma 80 sunkių onkologinių ir hematologinių ligų. Plačiau apie tai galite skaityti čia: https://www.placenta.lt/kamienines-lasteles/virksteles-ir-placentos-kamieniniu-lasteliu-unikalumas/

Naujausi tyrimų duomenys rodo, kad tikimybė per visą gyvenimą būti gydomiems kamieninėmis ląstelėmis yra 1 iš 100. Todėl turėtumėte gerai apsvarstyti šį klausimą kartu su savo partneriu. Kiekvienais metais diagnozuotų leukemijos atvejų daugėja. Deja, bet ne visada šeimos narys gali būti donoru, todėl, ypač jei šeimoje yra hematologinių ar onkologinių ligų atvejų, verta pagalvoti apie vaiko kamieninių ląstelių išsaugojimą pasirinktuose bankuose.

Svarbu paminėti ir tai, kad virkštelės kraujo kamieninės ląstelės gali būti naudojamos ne tik vaiko, iš kurio jos buvo paimtos, gydymui. Ši terapija gali išgelbėti ir jo brolių bei seserų gyvybes.


SATELITAS.LT - Nemokamas straipsnių talpinimas