Ko, šiukštu, negalima daryti, įsigijus metalinę stogo dangą?

Plieninė stogo danga yra labai populiarus sprendimas stačiams stogams dengti. Rinkoje yra daug rūšių, kurios skiriasi kokybe, ilgaamžiškumu ir kaina. Ji pasižymi sodriomis spalvomis ir įvairiu profiliavimu, todėl tokią dangą lengva priderinti prie kone bet kokio namo architektūros. Dėl palyginti nedidelio svorio ji labai tinka ne tik naujiems, bet ir renovuotiems stogams dengti.

Jei įsigijote plieninę stogo dangą iš https://www.borga.lt/statybiniai-komponentai/plienine-stogo-danga/, turėtumėte žinoti, ko negalima daryti, dengiant stogą metaline skarda. Jas klojant, žinoma, reikėtų vadovautis gamintojo nurodymais, tačiau viena taisyklė tikrai būdinga visiems metalinių stogo dangų modeliams ir tipams – jas reikia pjauti „šaltai“, kad nepažeistų apsauginių dangų. Nepriklausomai nuo jų tipo ir sluoksnių skaičiaus, jos nėra atsparios aukštai temperatūrai.

Todėl visiškai negalima naudoti kampinio šlifuoklio, kuris yra pasitelkiamas dažniausiai pjaustant metalo lakštus. Jis yra labai populiarus įrankis tarp rangovų ir galintis pasitarnauti daugelyje darbų statybvietėje, pavyzdžiui, keraminių ar silikatinių sienų blokelių apipjaustymui ir panašiems darbams.

Tačiau metalinės stogo skardos pjauti su juo nereikėtų, nes nupjautos briaunos yra įkaitinamos iki aukštos temperatūros. Be to, pjovimo metu susidaro kibirkštys, kurios, nukritusios ant metalinių skardų paviršiaus, gali sudeginti apsaugines dangas iki pat lakšto. Ant tokių „perkaitusių“ nupjautų kraštų ir įkaitusių drožlių padarytose duobėse labai greitai susidaro korozijos centrai. Kitaip tariant, tokių sugadintų lakštų su pažeista danga jokiu būdu negalima kloti ant stogo, nes jie greitai surūdys.

Joks stogo dangos gamintojas net nepradės svarstyti jūsų skundo, jei pamatys tokią žalą ant savo produkcijos. Todėl niekada neturėtumėte sutikti metalinių stogo dangų lakštų pjauti kampiniu šlifuokliu, net jei rangovas tai gali padaryti ,,lėtai, atsargiai ir be jokių nuostolių”!

Tačiau pjovimui gali būti naudojamos rankinės skardos žirklės. Bet šios žirklės turi būti itin aštrios ir geros kokybės. Tai ne tik palengvins stogdengio darbą, bet ir nepažeis stogo dangos apsauginio sluoksnio.

Tačiau geriausia naudoti specialias vibruojančias žirkles. Pjovimo metu jos neperkaitins lakšto, todėl jo kraštai išliks apsaugoti nuo korozijos. Eksploatacijos metu šios žirklės nekibirkščiuoja ir neišskiria kenksmingų medžiagų iš apsauginių dangų.

Nepriklausomai nuo to, kokiomis žirklėmis pjauname metalinius stogo lakštus, nupjautų lakštų kraštus turėtume dar kartą apsaugoti, padengdami juos specialiais dažais arba kitu gamintojo pateiktu ar nurodytu preparatu. Žinoma, jie visada turi būti tokios pat spalvos kaip jūsų stogo danga. Papildomos apsaugos galima atsisakyti tik tuo atveju, jei gamintojas užtikrina, kad jo skardos kraštai tinkami „šaltam“ pjovimui.

Norime pabrėžti, kad metalo lakštai visada turi būti pjaustomi apačioje ir niekada ant stogo. Be to, kad darbas aukštyje yra ne tik nepatogus, bet ir pavojingas, niekada nebūsime tikri, ar jau išklota plieninė stogo danga nebus subraižyta ką tik nupjauto lakšto.

Stogdengio pasirinkimas

Kruopščiai ir pagal gamintojo nurodymus kloti metalinius stogo lakštus yra pagrindinė stogo sandarumo ir stogo dangos ilgaamžiškumo sąlyga. Būtent todėl šiems darbams turėtume samdyti kompetentingą stogdengių komandą.

Jos pasirinkimas – nelengva užduotis, ir nereikėtų vadovautis internete skaitomomis nuomonėmis, nes niekada nežinai, kas yra jų autoriai ir kokie jų santykiai su rangovu.


SATELITAS.LT - Nemokamas straipsnių talpinimas