Lauko terasos grindys: kokias pasirinkti?

Lauko terasa daugeliui žmonių yra viena svarbiausių būsto erdvių, kur galima ne tik ilsėtis, tačiau ir dirbti. Žinoma, siekiantiems, kad terasa ne tik gražiai atrodytų, tačiau ir ilgai tarnautų visus metus – svarbu geros kokybės lentos.

Jas įsigykite internetu, kadangi tai yra patogi galimybė palyginti kainas ir rasti tai, kas Jums labiausiai tinka. Tiesa, kaina yra ne vienintelis aspektas, kuriam reikia skirti dėmesį renkantis. Žemiau pateikiame aspektus, kuriuos reikia detaliau analizuoti.

Akmens masės plytelės

Lietuvoje nėra dažnas pasirinkimas, tačiau vis tiek aptarsime. Galbūt tai padės suprasti, kodėl akmens masės plytelės terasai nėra geriausias sprendimas.

Žinoma, džiugu, kad šiuo metu galima rasti labai plačią šio tipo dangos pasiūlą, tad kad ir kokia spalva Jums labiausiai patinka –  dažniausiai nesunkiai rasite ieškomus atspalvius.

Visgi, net ir konkrečiai laukui skirtos plytelės dažniausiai kur kas greičiau dėvisi nei specialios lentos. Taip pat dažniausiai plytelės labai greitai įkaista, tad stovėti ant jų basomis kojomis yra nemalonu. 

Verta pabrėžti, kad metų eigoje jos gana greitai praranda savo stilių, spalvinį ryškumą, tačiau nėra jokių specialių priemonių, kurios gali to išvengti. Deja, kai keraminės plytelės jau atrodo nebe taip gražiai – jas dažniausiai tenka lupti ir ieškoti kitos dangos, kuri vėl padengs Jūsų terasos grindis.

Terasinės lentos

Jeigu reikia kokybės – visada geriausias pasirinkimas yra WPC terasinės lentos. Kodėl jos? Nurodysime žemiau.

  • Pirmiausia jos yra labai patvarios, tad tarnauja daug metų.
  • Džiugu, kad galima rasti tokią plačią spalvinę gamą.
  • Jos yra atsparios UV spinduliams.
  • Joms taip pat nekenkia drėgmė.
  • Montavimas yra labai greitas ir gana paprastas.
  • Nereikia kiekvienais metais atlikti lentų korekcijų.

Žinoma, nauda bus tik tokiu atveju, kai lentos yra geros kokybės. Dėl to reikia atsakingai ieškoti specialistų, kurie teiktų lentoms garantija. Tai dažniausiai yra saugumo rodiklis. 

Siūlome pirkti iš tų, kurie siūlo bent jau 5-erių metų garantija. Galėsite ramiai naudoti terasą ir nepergyventi, kad po kelių metų lentoms reikės korekcijų. Taip tikrai nebus.

Paprastos medienos lentos

Taupantys WPC, tačiau norintys medienos – renkasi įprastas lentas. Deja, jos gražiai atrodo tik pirmus metus. Vėliau tenka skirti nuolatinę priežiūrą, kad rezultatas tenkintų. Tai yra papildomos investicijos, kurios galiausiai kainuoja brangiau nei investavus į specialias terasines lentas. O kur dar laikas, kuris yra skirtas koreguojant lentas. Taigi, jeigu Jums norisi kokybės ir tuo pačiu kuo mažiau laiko skirti priežiūrai  – paprastos medinės lentos nėra geras pasirinkimas, kadangi jos greitai “išsivaikšto”.

Jūrinė plokštė

Tai yra rečiausiai pasirenkama opcija. Nors gana atsparios aplinkos poveikiui, tačiau daugeliui nelabai patinka spalva, dizainas. Tiesa, dažniausiai tokios plokštės yra linkusios purvintis, o juk niekas nenori būti terasoje, kurioje nešvaru, taip?

Terasa gali būti svarbiausia erdve Jūsų namuose. Ne tik vasaromis, tačiau ir žiemomis. Belieka ją kurti tokią, kuri Jums labiausiai patinka. Ir greta estetikos kuo daugiau dėmesio skirti kokybei.


SATELITAS.LT - Nemokamas straipsnių talpinimas