Atostogos žiemą – 3 nepakartojami pojūčiai

Pakeisti aplinką visada yra gerai. Nereikia būti psichologu, kad tai galėtum konstatuoti. Vienas iš būdų tai padaryti – keliauti. Lietuviai įpratę keliauti tik vasarą ir daro tai poilsinių kelionių sezono įkarštyje – gegužės-rugpjūčio mėnesiais. Bet juk galima atostogauti ir kitu metu. Atostogos žiemą turi savo privalumų.

Atostogos žiemą

Vienas jų yra kaina, nes kai kur lapkričio-kovo mėnesiais turizmo sezonas būna labai „prigesęs“ ir kainos smarkiai krenta. Trūkumas yra tas, kad ir Turkija, ir Bulgarija, ir Ispanija turi žiemą! Bet juk yra ir kitos šalys…
Atostogos žiemą gali suteikti mums skirtingų pojūčių. Priklauso tik nuo to, ką norime nuveikti.


1. Pažintinės atostogos. Malonu kažką veikti, kai šilta, kai gali pamatyti daug ir patirti daug teigiamų pojūčių. Atostogos žiemą – puikus laikas pažintinėms kelionėms. Nebūtina pirkti jas iš kelionių agentūrų ir dvi paras kratytis autobuse. Galima patiems susiorganizuoti 7 dienų kelionę į Maltą, Italiją, Ispaniją, Portugaliją, Izraelį ir pamatyti ten daug įdomybių, apsilankyti pramogų parkuose, kurie vasaros sezonu būna perpildyti. Jei jau nusprendėte pasikliauti kelionių agentūrų paruošta programa, rinkitės pažintines keliones po Europą – į Čekiją, Slovakiją, Austriją, Vengriją, Vokietiją, Balkanų šalis. Tikrai bus ką pamatyti ir nesikepinant paplūdimyje.


2. Aktyvios atostogos su adrenalinu. Turbūt nereikia nieko daug aiškinti, iš kur tas adrenalinas. Kai lekiate raudonąja arba mėlynąja trasa, o pro jūsų akis 50 km/h greičiu pralekia medžiai ir uolos, kai nežinote, kas už kito posūkio jūsų laukia – puikiausias adrenalino kokteilis. Kalbame apie slidinėjimą. Aišku, adrenalinas skirtas profesionalams, o paprasti mėgėjai tegul pradeda nuo mažesnių iššūkių. Atostogos žiemą dažniausiai asocijuojasi su slidinėjimu Slovakijoje, Austrijoje, Italijoje, Prancūzijoje o gal net Turkijoje (ten taip pat yra slidinėjimo kurortai!!!). Galite vykti patys su draugų kompanija išsinuomoję mikroautobusą, arba pasinaudoti kelionių organizatorių paslaugomis. Kelionių agentūros tikrai ras ką pasiūlyti tiek pradedantiesiems slidininkams, tiek jau pažengusiems ar net profesionalams.


3. Tingios atostogos su saule. Norite pasideginti ir pajausti karštį? Tai galite padaryti net žiemą. Tikrai yra šalių, kuriose saulė kaitri ištisus metus ir lapkričio-kovo mėnesį pajausite tikrus tropikus. Beje, sakydami „tropikai“, kalbame ne perkeltine prasme, o tiesiogine. Žiemą saule lepintis galite tropinės platumos šalyse – Tailande, Vietname, Kuboje, Meksikoje, Dominikoje, Indijoje, Maldyvuose, Zanzibare ir t.t. Kelionių agentūros tikrai suras, kur jums pasimėgauti saulės voniomis. Tiesa, saulėtos atostogos žiemą kainuoja brangiau, nei vasaros sezonu aplink Viduržemio jūrą esančiose šalyse, bet tikrai galima rasti priimtinų pasiūlymų iš Lietuvos arba Lenkijos.


Viskas priklauso nuo žmonių reiklumo. Lietuvos kaimo sodybos veikia ištisus metus, todėl galima atostogauti ir Lietuvos gamtoje, jei tik oro sąlygos palankios. Jei turėsime sniego, slidinėti bus galima ir nuo mūsų kalnelių, automobiliu apvažiuoti gabalą Lietuvos ir užlipti ant populiarėjančių apžvalgos bokštų, susipažinti su regioniniais muziejais ir pramogomis. Vakare grįžus į kaimo turizmo sodybą tropikų karštį pajausti galima ir pirtyje ar kubile… Viskas priklauso nuo nusiteikimo. Gerų atostogų žiemą!

Palikti žinutę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *