Nachos: ar žinote, kaip jie atsirado?

Nachos: ar žinote, kaip jie atsirado?

Ar žinojote, kad daugelio iš jūsų neabejotinai mėgstami nachos turi ir savo tarptautinę dieną? Ne? Tuomet nuo šiol spalio 6 d. pradėkite švęsti! Nachos atsirado Meksikoje. Tačiau nors kai kurie žmonės mano, jog nachos yra meksikiečių ir amerikiečių arba teksasiečių kūrinys, vis dėlto tai nėra tiesa.

Iš tikrųjų šis patiekalas buvo išrastas Piedras Negras mieste (Koahuila, Mesika). Netoliese esančiame forte dislokuotų JAV kareivių žmonos nuvyko į Meksiką apsipirkti, o dienos pabaigoje apsilankė „Victory Club“ restorane. Tai yra kurio šeimininkas, vardu Ignacio „Nacho“ Anaya, joms paruošė nachos. Visa tai įvyko 1943 m.

Originalus nachos receptas buvo labai paprastas. Jį sudarė tik šviežiai apkepti tortilijų traškučiai, smulkintas sūris ir griežinėliais pjaustytos marinuotos jalapenos. Taigi, jokių pupelių ir mėsos. Tačiau tortilijų traškučiai, kurie yra šio gardėsio pagrindas pagrindas, išpopuliarėjo JAV, o ne Meksikoje. Nors tortilijų traškučių idėja tuo metu egzistavo tiek Meksikos, tiek ir JAV restoranuose, kaip supakuotas produktas jie buvo pradėti gaminti Los Andžele. Taip pat ir maišeliuose pardavinėti po 10 centų. Tai dariusios tortilijų traškučių gamyklos savininkei Rebekai Webb Carranzai paprastai yra priskiriami šie nuopelnai, tačiau kai kurie dėl to taip pat nėra linkę sutikti.

Nachos istorija

Neilgai trukus nachos tapo tarytum prekės ženklu. Nors pats Anaya niekada nebandė išsaugoti savo autorinių teisių į šį receptą, 1960 m. jo sūnus dėl to kreipėsi į advokatą. Deja, praėjus beveik dviem dešimtmečiams po šio recepto sukūrimo, jam buvo pasakyta, kad yra jau per vėlu.

Manoma, kad pirmasis JAV restoranas, kuriame buvo patiekti nachos, buvo „El Cholo“ San Antonijuje, Teksase, o antrasis „El Cholo“ – Los Andžele. Tuo tarpu „Ballpark nachos“ išgarsėjo septintajame dešimtmetyje, kai NFL sporto laidų vedėjas Howardas Cosellas negalėjo nustoti apie juos kalbėti. Teigiama, kad pirmąją „Ballpark“ versiją – su sūriu padažu, kurį šiandien visi gerai žinome ir mėgstame. O 1976 m. sukūrė Frankas Liberto ir patiekė Arlingtono stadione Teksase. Po poros metų per Baltimorės „Colts“ ir Dalaso „Cowboys“ rungtynes juos paragavo Cosellas. Cosellas , kaip jau minėjome, neliko abejingas jų ypatingam skoniui!

Pasak Gineso rekordų knygos, didžiausi kada nors pagaminti nachos pasaulį išvydo Kanzaso universiteto stadione. Prireikė 80 žmonių, kad surinktų 390 kg nacho sūrio, 390 kg jautienos, 545 kg pupelių, 142 kg jalapenų ir 272 kg tortilijų traškučių.

Ką gi, šiandien šie užkandžiai yra tapę neatsiejama daugelio vakarėlių, švenčių ir kitų pramogų dalimi – tiek Amerikoje, tiek ir daugelyje kitų pasaulio šalių, įskaitant ir Lietuvą. Tai yra vieno kąsnio užkandžiai, kurie yra labai greitai ir lengvai paruošiami, juos patogu valgyti, o jų receptų įvairovė yra milžiniška.


SATELITAS.LT - Nemokamas straipsnių talpinimas