Kas yra tapyba pagal skaičius?
Tapyba pagal skaičius – kūrybinis hobis, kurio metu net ir nemokantys piešti, gali pasijusti tikrais dailininkais ir nutapyti nuostabų paveikslą!
Tapyba pagal skaičius buvo sukurta Dan Robbins 1951 metais Amerikoje. Norėdamas sukurti tapybos pagal skaičius rinkinį, Dan pirmiausia nupiešė originalų kūrinį, o tada uždėjo plastikinį lapą ir apibrėžė kiekvienos spalvos ir atspalvio formas. Kiekvienai formai buvo priskirtas skaičius ir atitinkama spalva. Tapyba pagal skaičius labai greitai išpopuliarėjo visame pasaulyje. Lietuvoje tapyba pagal skaičius taip pat tampa vis populiaresnė.
Tapybos pagal skaičius drobė yra padalinta į įvairiausias formas, kurios sužymėtos skaičiais. Kiekvienas skaičius atitinka tam tikrą spalvą. Nutapius kiekvieną formelę atitinkama spalva, gaunamas vientisas paveikslas, tikras meno kūrinys, nutapytas Jūsų rankomis.
Tapybos pagal skaičius paveikslai gali būti įvairūs: nuo nedidelių ir nesudėtingų, skirtų vaikams, iki įspūdingų, įmantrių, skirtų suaugusiems. Galima tapybos rinkinį rinktis pagal sudėtingumą – kuo mažiau spalvų ir formų, tuo lengviau bus tapyti, jei pasirinktas rinkinys yra iš smulkių vaizdų, turi daug spalvų, tokiam paveikslui prireiks kantrybės ir Jūsų kruopštumo. Galutinis rezultatas, be abejonės, bus nuostabus, o jausmas, kad tai Jūsų rankų darbas – nepakartojamas!
Manau labai bus neįdomu, jei kūryboje nebeliks ieškojimo ir viskas bus suformuota, kas tai būtų – stilius ar kūrybos temos. Jei aš kaip menininkė kažkada „susiformuočiau” ir sustočiau tame taške, turbūt tuomet visada jau ir nebekurčiau. Tapybos nereikia stipriai sprausti į rėmus ar aiškiai apibrėžti. Man labai keista būtų apsistoti prie vienos spalvos ar temos ir ją kaip apsėstai analizuoti.
Paveikslo siužetas bus, perpasakojama istorija man yra labai svarbi. Savo kūriniu aš noriu labai kalbėti, perduoti svarbią žinią. Man be galo yra svarbus yra dialogas su žiūrovu. Hiperrealistiniu potėpiu nutapyti paveikslai visada leidžia žiūrovui jį perskaityti kaip knygą. Noriu, kad ir mano tapyba ne tik jaudintų žiūrovą, bet ir pasakotų, kalbėtų. Tapyba – mano tikra pasirinkta kalba.