Olimpinės žaidynės: faktai, kurių dar nebuvote girdėję

Net jei jūs paprastai pernelyg nesidomite sportu, Olimpinės žaidynės yra apipintos savotiška magija. Profesionalūs sportininkai metų metus treniruojasi ir tobulina savo įgūdžius tam, kad Olimpinėse žaidynėse pasirodytų vos keletui akimirkų. Šio ypatingo ir paties svarbiausio sporto renginio su dideliu nekantrumu yra laukiama visame pasaulyje. Kaskart Olimpinių žaidynių miestelis prisipildo daugybe sportininkų ir sporto sirgalių, sporto lažybos sulaukia didžiulio dėmesio, o milijonai žmonių visame pasaulyje pro savo akis stengiasi nepraleisti nei vienų jiems patinkančių sporto rungčių. O kadangi Olimpinės žaidynės yra toks svarbus sporto renginys, pats metas apie jį pateikti ir ne vieną įdomų faktą.

Olimpines zaidynes
  • Pirmosios Olimpinės žaidynės įvyko 8 a. pr. Kr. Olimpijoje (Graikija). Jos buvo organizuojamos kas ketverius metus ištisus 12 amžių. Tuomet ketvirtajame mūsų eros amžiuje visos pagoniškos šventės ir renginiai buvo uždrausti imperatoriaus Teodosijaus I ir ilgą laiką Olimpinės žaidynės nebebuvo organizuojamos.
  • Olimpinių žaidynių tradicijos naujam gyvenimui buvo prikeltos apytiksliai po 1500 metų. Pirmosios modernios Olimpinės žaidynės buvo suorganizuotos 1896 m. Graikijoje.
  • Senovės Graikijoje sportininkai visiškai nesuko sau galvos dėl mados, rėmėjų ar kitų nūdienai būdingų veiksnių – jie varžydavosi visiškai nuogi.
  • Anuomet Olimpinės žaidynės trukdavo penkis arba šešis mėnesius.
  • Moterims Olimpiadoje leista varžytis tik nuo 1900 m. Tuo tarpu senovės Graikijoje organizuotose Olimpinėse žaidynėse moterys nė negalėdavo stebėti žaidynių!
  • Nuo 1924 m. iki 1992 m. žiemos ir vasaros Olimpinės žaidynės vykdavo tais pačiais metais. Šiais laikais jos vyksta su dviejų metų pertrauka.
  • Tik keturi sportininkai yra laimėję medalius tiek žiemos, tiek ir vasaros Olimpiadoje. Ir tik vienas iš jų, kuris yra Christa Ludinger-Rothenburger, medalius laimėjo tais pačiais metais.
  • 2012 m. Londono Olimpinių žaidynių metų Olimpiniam miesteliui prireikė net 165 000 rankšluosčių, kurie buvo panaudoti vos per dvi savaites.
  • Ar žinojote, kad Tarzanas taip pat varžėsi Olimpinėse žaidynėse? Sportininkas Johnny Weissmuller, kuris tapo aktoriumi 12 filmų vaidinusiu Tarzaną, XX a. trečiajame dešimtmetyje plaukimo varžybose laimėjo penkis aukso medalius.

SATELITAS.LT - Nemokamas straipsnių talpinimas