Pasipriešinimo gumos: nebrangi sporto įranga efektyvioms treniruotėms

Kai dėl karantino buvo uždaryti sporto klubai, daugybė žmonių nusprendė pradėti sportuoti namuose. Būtent šiuo laikotarpiu smarkiai išpopuliarėjo pasipriešinimo gumos sportui, kurios namuose neužima daug vietos, kainuoja ganėtinai nebrangiai, ir, žinoma, leidžia pasiekti tikrai puikių rezultatų. Jei dar tik svarstote pradėti sportuoti, tikrai verta pasvarstyti apie šio treniruočių inventoriaus įsigijimą.

Skirtingi pasipriešinimo lygiai

Pasipriešinimo gumos, kitaip dar vadinamos elastinėmis gumomis, padeda atlikti daugybę įvairių pratimų skirtingoms raumenų grupėms. Elastinės gumos gali būti skirtingų spalvų, kurios yra parenkamos neatsitiktinai: juodos ar tamsiai mėlynos spalvos gumos yra tvirčiausios, šviesesnių atspalvių gumos yra vidutinio stiprumo, o šviesių atspalvių gumos yra ne tokios stiprios, todėl jos puikiai tinka pradedantiesiems.

Tinkamai įvertinkite savo fizines galimybes

Prieš pradedant sportuoti su elastinėmis gumomis pirmiausia reikia įvertinti savo fizinį pasirengimą. Jei ilgą laiką nesportavote, rinkitės šviesiausių spalvų elastines gumas, o vėliau galėsite pereiti ir prie stipresnių gumų. Pačios stipriausios gumos yra skirtos jau pažengusiems sportininkams, todėl tikrai nereikia persistengti. Gana dažnai elastinės gumos yra parduodamos rinkiniais, kuriuose yra įvairaus stiprumo gumų, taigi, palaipsniui galėsite sunkinti treniruotes.

Svarbiausios naudojimosi taisyklės

Jei nusprendėte mankštintis naudodami pasipriešinimo gumas, svarbu atminti keletą svarbiausių naudojimosi taisyklių, kurios jums padės išvengti galimų traumų:

  • Prieš pradėdami naudoti pasipriešinimo gumas turite įsitikinti, ar jos nėra pažeistos. Jei pasipriešinimo juostos turi įtrūkimų ar įplyšimų, jos nėra tinkamos naudoti;
  • Niekada neatleiskite elastinės gumos, kuomet ji yra įtempta;
  • Pratimus atlikite palengva. Tikrai nėra reikalo skubėti: geriausių rezultatų pasieksite tada, jei pratimus atliksite lėtai ir taisyklingai.

Jei planuojate pradėti sportuoti namuose, pasirinkite tinkamiausias pasipriešinimo gumas, ir netrukus galėsite pasiekti išsvajotų rezultatų!


SATELITAS.LT - Nemokamas straipsnių talpinimas