„Esveikata“ portalas: patogesnis būdas pasiekti savo sveikatos duomenis
„Esveikata“ yra portalas suteikiantis vartotojams galimybę prisijungti prie Elektroninės sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros informacinės sistemos – ESPBI IS. Ši sistema buvo sukurta siekiant didesnio patogumo pacientams ir gydytojams. Joje pacientai gali peržiūrėti gydytojų į elektroninę sistemą pateiktus sveikatos duomenis, tarp kurių yra ir diagnozės, elektroniniai receptai. Išsami informacija apie gydymą, siuntimai konsultacijoms pas atitinkamus gydytojus, informacija apie skiepus, sveikatos pažymos, laboratorinių tyrimų siuntimai ir atliktų tyrimų atsakymai bei kt. Be to, ši sistema naudinga ir vaistininkams, kurie pacientams išduoda elektroniniu būdu išrašytus vaistus.
Paprastai vartotojai jiems iškilusius klausimus apie naudojimąsi „Esveikata“ sistema gali išspręsti pačiame portale. Tačiau sistema veikia jau kurį laiką, todėl spėta ištaisyti svarbias klaidas ir užtikrinti kaip įmanoma sklandesnį veikimą, kartu pasirūpinant ir intuityvia vartotojo sąsaja. Todėl paprastai naudojantis šia sistema vartotojams neiškyla didesnių neaiškumų.
Esveikata pacientams ir gydytojams
Labai dažnai pacientai šia sistema naudojasi siekdami užsiregistruoti vizitui pas gydytoją. Tai yra labai patogus ir praktiškas pasirinkimas. Žinoma, kai yra pateikiamas prašymas registracijai, pirmiausia gydytojas įvertina ar konkretus pacientas viską registracijos metu atliko teisingai ir turi būtinus duomenis, pvz., siuntimą, tyrimų duomenis ar kt. Jei gydytojas mato, kad pacientas viską atliko teisingai, jo registracija būna patvirtinama. Tuo tarpu patikrinti ar pavyko užsiregistruoti pas gydytoją yra labai nesudėtinga. Tam tereikia prisijungi prie savo paskyros, apsilankyti išankstinės registracijos skiltyje ir pasirinkti planuojamų vizitų kategoriją. Šioje kategorijoje ir rasite informaciją apie tai, ar esate užregistruoti pas pasirinktą gydytoją.
Sistemos privalumai
Be to, kaip jau minėta, „Esveikata“ sistema naudojasi ne tik pacientai, tačiau ir patys gydytojai. Visi kurie į sistemą talpina pacientų sveikatos duomenis, išrašo vaistų receptus, tvirtina pacientų vizitus it kt. Ši sistema gelbsti ir vaistininkams, palengvinant jų darbą, kadangi visos mūsų šalyje veikiančios vaistinės gali išduoti vaistus pagal gydytojų pacientams išrašytus elektroninius receptus. Visa tai reikšmingai sumažina darbo krūvį – tiek gydytojams, tiek ir vaistininkams. Pacientai savo ruožtu gali daug patogiau pasiekti savo sveikatos duomenis ir užsiregistruoti vizitams.
Žinoma, ši sistema yra pakankamai nauja, todėl neretas vartotojas iki šiol prisimena, kaip dar visai neseniai buvo įgyvendinami visi minėti procesai. Tai užimdavo nemažai laiko ir reikalaudavo nemenkų papildomų pastangų. Laimei, technologinė pažanga padėjo išspręsti didelę dalį biurokratinių klausimų ir paspartinti kasdienių gydytojams ir vaistininkams tenkančių darbų įgyvendinimą. Taip kartu suteikiant daugiau patogumo ir pacientams, kuriems nebereikia dienų dienas bandyti telefonu pasiekti gydymo įstaigų registratūras, siekiant užsiregistruoti ir patekti pas pasirinktą gydytoją. Ką jau kalbėti apie tai, kad dabar pacientai visą savo ligos istoriją gali matyti lengvai prieinamoje virtualioje aplinkoje.