Maistas ir televizorius: koks tarp jų ryšys?

Ar esate pastebėję, kad žiūrėdami televizorių daugiau valgote? Galbūt tai būdinga ir ne visiems, bet daugumai – tikrai taip. Neretai paklausę bičiulio, ką veiks penktadienio vakarą, išgirstame: „Įsijungsiu mėgiamą serialą ir ilsėsiuosi“. Tačiau labai dažnai žiūrint tą mėgiamą serialą ar kitą laidą šalia atsiranda ir užkandžių, užsisakoma greitojo maisto, mėgaujamasi desertais. Dar blogiau tai, kad žiūrint televizorių maisto suvalgoma daugiu nei įprastai, kas netunka pavirsti papildomais kilogramais. 

Kodėl žiūrėdami televizorių suvalgome daugiau?

Šiuolaikiniai televizoriai mums siūlo tiek galimybių – pasižvalgykite BITĖJE ir įsitikinsite. Tad nenuostabu, jog kai žiūrime į televizoriaus ekraną, mūsų protas užsiėmęs: stebi matomą informaciją, klauso garso, analizuoja, daro išvadas ir t.t. Žodžiu, atlieka nemažai veiksmų. Todėl protas tarsi nekreipia dėmesio į kitą veiklą, kurią atliekame, – valgymą ir neprisimena, kiek ir ko suvalgėme. Lėkštė ištuštėja sparčiai, o žmogus nesijaučia pavalgęs. Todėl televizoriaus žiūrėjimas yra siejamas su papildomais kilogramais. Beje, prie to prisideda ir patogus šiuolaikinių televizorių valdymas, pavyzdžiui, nuotolinio valdymo pulteliu ar balsu, kai iki minimumo sumažinamas fizinis aktyvumas.

Ką daryti?

Jei galite kontroliuoti tai, ką valgote ir kokios dydžio porcijas renkatės, tuomet puiku. Rinkitės sveikus užkandžius ir tinkamus jų kiekius. Jei visgi manote, kad nepavyks to padaryti, atribokite televizoriaus žiūrėjimą nuo valgymo.


SATELITAS.LT - Nemokamas straipsnių talpinimas