Buhalterinės apskaitos įmonių indėlis į bendrovės biudžeto planą

buhalterine apskaita

Įmonės hierarchija

Kas yra įmonė? Atsakymas į šį klausimą nesunkus: įmonė – tai ūkinis vienetas. Ar yra kita apibrėžimo dalis? Taip. Ūkinis vienetas, turintis savo unikalų vardą. O kas svarbiausia yra įmonėje? Į šį klausimą daugelis atsakytų, kad svarbiausias yra įmonės vadovas. Toliau – jam pavaldūs organizacinių darbų vadovai, rinkodaros vadybininkai, jų asistentai bei projekto administratoriai, buhalteriai ir savanoriai, praktikantai ir rinkodaros vadybininkai, informacinių technologijų specialistai bei pagalbiniai darbuotojai. Buhalterinės apskaitos imoniu indelis.

Tačiau labai svarbu prisiminti, kad visiems šiems išvardintiems įmonės gyvenimo dalyviams reikalinga buhalterinė apskaita. Vieniems ji aktuali norint apskaičiuoti bendrovės kaštus ir pelną, kitiems – tinkamai apskaičiuoti darbo užmokestį. Taigi, buhalterinė apskaita užima itin svarbią vietą įmonės veikloje. O kiekviena situacija išsprendžiama gerai, profesionaliai, kai darbą atlieka patikimos buhalterinės apskaitos įmonės.

Pirmieji žingsniai tobulo biudžeto link

Sudarant biudžeto planą svarbu ne tik tiksliai apskaičiuoti kiekvieno komandos nario darbo atlygį ir nustatyti sumą skirtą personalo išlaidoms. Taip pat neužtenka nustatyti sumos, kurią planuojama skirti projekto ar įmonės vadovo, pagalbinio personalo, buhalterio bei informacinių technologijų specialisto atlyginimams. Juk lėšų reikia ir kitoms išlaidoms – reklamai, patalpų nuomai, komunikacijai, įrangai…

Kaip tai padaryti? Nuo ko pradėti? Kaip nesuklysti? Tikriausiai daugelis profesionalų sutiks, kad tokioje situacijoje vienintelis teisingas sprendimas yra kreiptis į savo srities ekspertus. Kitaip tariant, rankoves pasiraitoja ir užduotis išsprendžia buhalterinės apskaitos įmonės. Tokia įmonė sutvarkys jūsų įmonės biudžetą nuo A iki Z. Tik tokiu atveju įmonės vadovas bus ramus dėl teisingai bei taisyklingai užpildytų dokumentų, blankų bei įmonės buhalterijos.
  1. S. Atkreipkite dėmesį į paradoksaliai skambančią mintį: įmonė sutvarkys jūsų įmonės biudžetą. Tai reiškia, kad vienas verslas įsteigtas padėti kitam verslui.

Įmonės išlaidų registras

Kita svarbi ir jau minėta įmonės išlaidų grupė – išlaidos patalpoms. Neturint nuosavų patalpų šios išlaidos dažnai sudaro bene didžiausią visų įmonės kaštų dalį. Taip pat prisiminkite, kad reikia skirti pinigų ir komunalinėms išlaidoms, komunikacijai bei įrangai – stendams, stalams, reklaminiams skydams, kanceliarinėms priemonėms.

Ilgalaikiam įmonės gyvavimui svarbu visas šias priemones ne tik įsigyti bet ir tinkamai įforminti. Reikalingas griežtas sąskaitų faktūrų registras bei panašūs darbai yra buhalterinės apskaitos įmonių „duona kasdieninė“, todėl atliekami tiksliai ir be priekaištų.

Įmonės darbuotojai – įmonės ateitis

Ypač svarbu tinkamai pasirūpinti įmonės darbuotojais. Labai nemodernu ir trumparegiška įmonės darbuotojus vadinti dirbančiais vadovui. Iš tiesų jie dirba su vadovu. Tai yra komanda. O komandoje kiekvienas narys ir jo indėlis į komandinį darbą yra labai reikšmingi. Nes tik kartu pasiekiama pergalė bei užsibrėžtas tikslas. Buhalterinės apskaitos imoniu indelis.

Jei įmonės vadovas tikisi ilgalaikio bendrovės gyvavimo ciklo, o ne vienadienės trumpalaikės naudos, tuomet jam tiesiog būtina tinkamai pasirūpinti savo komandos nariais, kurie ir kuria įmonės pridėtinę vertę. Tokiu atveju protingas vadovas turi susikoncentruoti į vidinę įmonės komunikaciją, o kitus klausimus perduoti kitiems savo srities specialistams. Išorinę komunikaciją galima patikėti reklamos agentūroms, įmonės švarą – valymo įmonėms, buhalteriją – buhalterinės apskaitos įmonei, siuntų išvežiojimą – profesionalioms kurjerių tarnyboms.

Investicijos į užsienio partnerius ir reklamą

Taip pat reikia rūpintis ir potencialiais bei esamais užsienio partneriais: numatyti išlaidas jų vizito Lietuvoje metu apgyvendinimui, transportui, nepamiršti maitinimo bei suvenyrų (mažos dovanėlės stiprina draugystę).

Be to, daug dėmesio bei lėšų skirti ir reklamai, tai yra išorinei komunikacijai, kaip antai reklaminiams plakatams, lankstinukams, reklamai spaudoje ir viešojo transporto stotelėse, prekybos vietose, interneto svetainės kūrimui bei administravimui. Profesionalai iš reklamos agentūrų palengvins rūpesčius, susijusius su išorine komunikacija, o ir buhalterinės apskaitos įmonės uždaviniai, susiję su lėšų paskirstymu, nekels papildomų galvosūkių.


SATELITAS.LT - Nemokamas straipsnių talpinimas

No Responses