Žaidimai vaikams: ką žaidžia šiuolaikinė karta

Žaidimai vaikamsNe kartą girdime sakant pagyvenusius žmones, kad jų laikais žaislų nebuvo, jie žaisdavo akmenukais ir pagaliukais. Tai kokie yra žaidimai vaikams?

Dabar žaislų perteklius, tačiau  ar yra žaidžiančiųjų? Juk daugelis žaidimai vaikams pradinukų jau turi išmaniuosius telefonus, o juos turint žaislų ir žaidimų nebereikia. Bet viskas priklauso nuo auklėjimo šeimoje, nuo skatinimo žaisti.

Loginiai žaidimai

Keista, bet loginių žaidimų paklausa padidėjo per dešimtmetį. Kodėl? Prieš du dešimtmečius vaikams nereikėjo nei 3D piramidžių, nei „šulinių“, nei medinio tetrio, nei stiklinio rutulio šratukui varinėti, nei tangramų ir t.t. Dabar šie žaislai yra dažniausiai rekomenduojami mokyklos psichologų tėvams. Dabartinei kartai sunku koncentruoti dėmesį, susikaupti, išlaikyti dėmesį ties tuo pačiu darbu. Visi loginiai žaidimai lavina ne tik smulkiąją motoriką, bet ir padeda susikaupti, nusiraminti. Išdykusių ir aktyvių vaikų buvo visada, tačiau dabar jų itin daug. Dėl to loginiai žaidimai smarkiai išpopuliarėjo. Jie, beje, tinka ir tėvams.

Lego konstruktoriai

Prieš du ar tris dešimtmečius lego konstruktorių Lietuvoje nebuvo, nors buvo kitokių. Per tą laiką jie nenukeliavo toli. Vaikams, ypač berniukams, patinka konstruoti mašinėles, lėktuvus, laivus, namus, o paskui juose žaisti. Kai visos detalės susimaišo, įsijungia fantazija. Tada ir prasideda tikrieji žaidimai. Jie vaikams atneša kur kas daugiau naudos, nei prie sudėtingo konstruktoriaus pristatytas tėtis, kuris per valandą surenka pusmetrio dydžio mašiną ar lėktuvą. Lego konstruktoriai patinka ir mergaitėms. Tai labai naudingas žaislas.

Mašinėlių takai

Nesvarbu, ar tai Hot Wheels ar kuris kitas žaislas – statyti mašinėlėms takus ir jomis leisti nedideles mašinėles yra labai smagu. Traukiniai, mašinos, lėktuvėliai ant siūlo – tai žaidimai, kurie iki šiol mėgstami ir žaidžiami. O žaidimai vaikams taip pat visad tai galima pasidaryti ir patiems – reikia tik tėvų palaiminimo ir šiek tiek padrąsinimo, pagalbos.

Herojų figūrėlės

Vienas iš pačių smagiausių žaidimų. Vaikai mato šiuolaikinius filmus ir žino, koks „kietas“ yra betmenas, žmogus-voras, supermenas, halkas ir kiti herojai. Nedidelės figūrėlės leidžia jiems susitapatinti su savo mėgstamais herojais ir žaisti ilgas valandas. Aišku, vienas vaikas ilgai nepažais, tačiau kai žaidžiama keliese galima prisiklausyti tokių pokalbių, kad juos surašius Oskarai garantuoti už geriausią scenarijų…

Deja, tenka pripažinti, kad stalo žaidimai yra nepelnytai pamiršti. Liko vos keletas, kurie dar gali sudominti šiuolaikinį jaunimą. Panašus likimas ištiko ir lauko žaidimus. Dabar vaikai mieliau išsineša į kiemą telefoną ir demonstruoja savo kompiuterinių žaidimų sugebėjimus, nei žaidžia gaudynes, slėpynes ar kamuoliu. Juk judrūs žaidimai kieme dažnai baigiasi konfliktinėmis situacijomis, į kurias dabar taip dažnai skuba kištis tėvai.

Šautuvai išlieka vienu tų žaidimų, kuriuos vaikai renkasi gana noriai, ypač berniukai. Čia labai daug įtakos daro Nerf šautuvai, tačiau šis žaidimas yra priimtinas ne visiems tėvams.

Kartais atrodo, kad mes, tėvai, patys apribojome vaikų galimybes žaisti. Mūsų galimybes žaisti ribojo tik mamos šauksmas „Pareikite valgyti!”


SATELITAS.LT - Nemokamas straipsnių talpinimas

No Responses