Kokiuose pataluose miegoti yra sveikiausia?

Rekomenduojama miegoti bent 8 valandas per parą, todėl patalynės pasirinkimui turėtų būti teikiamas ypatingas dėmesys. Sveikatos specialistai įvardijo kelias patalų rūšis, kuriuose miegoti yra sveikiausia. Taigi, pasidomėkime, ką apie tai sako ekspertai. 

Medvilnė

Medvilniniai patalynės užvalkalai yra patys populiariausi, tačiau specialistai pataria būti atidiems renkantis tokius patalus ir atkreipti dėmesį į tai, ar medvilnės sudėtyje nėra sintetinių priemaišų. Šimtaprocentinės medvilnės patalynės užvalkalai tinka ir alergiškiems žmonėms. Puikia pasirinkimo galimybe gali būti satino audinys, kuris yra labai švelnus, minkštas, greitai džiūvantis ir lėtai dylantis. Renkantis satininius patalynės užvalkalus ekspertai pataria atkreipti dėmesį į audinio sudėtį: jei jame bus poliesterio priemaišų, užvalkalai labai greitai nusidėvės ir praras švelnią tekstūrą. 

Šilkas

Nors šilkinės patalynės kaina yra aukštesnė, tačiau toks pasirinkimas taip pat įvardijamas kaip vienas geriausių. Šilkiniai patalynės užvalkalai puikiai sugeria prakaitą, prisitaiko prie temperatūros skirtumų ir nealergizuoja odos. Vis dėlto, naudinga žinoti, kad šilkas yra ganėtinai „kaprizingas“ audinys: jis gali elektrintis ir dirginti odą. Taip pat įvertinkite ir tai, kad šilkas nėra atsparus ultravioletiniams spinduliams

Linas

Lininiai patalynės užvalkalai įvardijami kaip vieni higieniškiausių. Tokiuose pataluose nesiveisia dulkių erkutės, be to, linas puikiai sugeria ir išgarina drėgmę. Lininiai patalynės užvalkalai pasižymi vėsinančiomis savybėmis, todėl jie puikiai tinka šiltuoju metų laiku. Vis dėlto, tokie patalai reikalauja specifinės priežiūros: linas turi savybę trauktis po skalbimų, o tokių užvalkalų lyginimas yra gana sudėtingas. Išsirinkti tinkamiausius patalynės užvalkalus galėsite atsižvelgę į pagrindinius savo poreikius: galbūt ieškote natūralios patalynės, kuri nereikalauja ypatingos priežiūros, o gal jums yra svarbu, kad patalai puikiai vėsintų? Bet kuriuo atveju jus dominančios patalynės galite rasti čia.


SATELITAS.LT - Nemokamas straipsnių talpinimas